Zastosowanie szaf chłodniczych

szafa chłodniczaSzafy o zastosowaniu chłodniczym, to wbrew pozorom bardzo zróżnicowane produkty. I choć zwykle kojarzą się nam one z kuchnią, to nie ma wątpliwości – można je wykorzystywać w wielu innych zastosowaniach. Jakich?

 

Branża handlowa

Szafy chłodnicze bardzo dobrze sprawdzają się w różnego rodzaju sklepach. Oczywiście te mniejsze można wykorzystać w małych sklepikach. Te znacznie większe, można zamontować w dużych marketach i hipermarketach. Większość z nich posiada przeszklony przód. Oznacza to, że Klienci mogą bardzo łatwo sprawdzić, co znajduje się w ich wnętrz. Najczęściej są to napoje, ale też różnego rodzaju mięsa, sery itd.

Branża gastronomiczna

Szafa chłodnicza sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie przygotowuje się posiłki dla gości. Dotyczy to w głównej mierze restauracji i punktów gastronomicznych. Szafy te doskonale sprawdzą się jako miejsce, w którym można przechowywać artykuły zużywane na bieżąco w procesie przygotowania posiłków. Oczywiście po ich dokładnym rozmrożeniu.

Mrożenie…

Szafy o charakterze chłodniczym bardzo dobrze sprawdzają się również w… mrożeniu produktów. Większość tego typu szaf co prawda nie obsługuje funkcji zamrażania, ale można znaleźć niektóre, w których taka opcja jest możliwa. Doskonale nadają się one do przetrzymywania różnych mrożonek, ale też… towarów i detali (a nawet urządzeń), wymagających niskich temperatur (koniecznie poniżej zera).