Napoje gazowane własnej produkcji – pomysł na urozmaicenie menu latem

Napoje gazowane to produkt, który doskonale sprzedaje się latem. Zwłaszcza w czasie upałów tego rodzaju produkty, o ile są dobrze schłodzone mogą cieszyć się bardzo dużym zainteresowanie. Potwierdza to doświadczenie wielu właścicieli lokali gastronomicznych. Większość lokali jednak ma w ofercie wyłącznie napoje butelkowane, co daje spore pole do konkurencji.

Syfon do wody gazowanej – prosty sposób na dodatkowe zyski

Posiadając specjalny syfon do wody sodowej właściciel lokalu gastronomicznego może pokusić się o produkcję własnej wody gazowanej. Taki rozwiązanie może znacznie zmniejszyć koszta. Woda gazowana własnej produkcji może być z łatwością sprzedawana za taką samą kwotę, jak woda butelkowana, a koszta są tu znacznie mniejsze. Dobrym pomysłem jest również produkcja własnych słodkich (i nie tylko słodkich) napojów. To bardzo proste – wystarczy tylko do wody dodać soku, czy innych składników i użyć jej w syfonie. Możliwości jakie daje takie rozwiązanie ogranicza tylko wyobraźnia osoby, która będzie te napoje przygotowywać. Mogą być one w dowolnym, nawet najbardziej zaskakującym smaku.

Napoje własnej produkcji – jakie dają możliwości?

Kwestią, która warto przemyśleć jest również samodzielne butelkowanie napojów. W dzisiejszych czasach jest to bardzo łatwe, a butelki i niezbędny sprzęt łatwo dostępne i tanie. Wystarczy jeszcze zaprojektować i wydrukować atrakcyjne etykiety i produkt wysokiej klasy gotowy. Takie działanie przynosi wiele korzyści:
1. W ten sposób można znacznie podnieść zyski ze sprzedaży napojów i przychody lokalu w okresie letnim.
2. Uzyskuje się bardzo atrakcyjny produkt, którego na pewno nie ma konkurencja.
3. Dobrze zaprojektowana etykieta, w połączeniu z estetyczną butelką staje się dodatkową reklamą lokalu, która może przyciągnąć gości.
4. Przyciąga się klientów, którzy wybierają zdrowe produkty, a którzy zazwyczaj unikają popularnych napojów gazowanych.